Vajina, yaş, doğum, kilo alıp verme sıklığı, cinsel ilişki gibi sebeplerle zamanla genişleyebilir ve deforme olabilir. Kadınlarda vajinanın gevşemesi ve sıkılığını kaybetmesi hem fiziksel hem de sosyal problemleri ortaya çıkarmaktadır. Vajinal kanaldaki genişleme ve elastikiyetin kaybolması, idrar kaçırma gibi şikayetlere yol açabilirken, cinsel hayata yansıyan bir hoşnutsuzluk da ilişkileri ve evlilikleri yıpratabilir. Bu nedenle, anesteziye gerek duyulmadan, 30 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabilen lazer ile vajina daraltma etkin bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Ameliyatsız vajina daraltma uygulamasına nasıl karar verilir?
Sosyal çevrede fazla ortaya konulmasa da, vajina genişlemesi birçok kişinin şikayet ettiği bir konudur. En sık karşılaşılan problem ise cinsel hayatta yaşanan olumsuzluklardır. Ameliyatsız vajina daraltma uygulamasının sizin için uygun olup olmadığına, uygulama öncesinde doktor ile yaptığınız görüşmede karar verilir. Uygulama sonrasındaki hasta memnuniyeti yüksek bir seviyededir.

Ameliyatsız vajina daraltma uygulaması nasıl yapılır?
Ameliyatsız vajina daraltma uygulaması için, özel olarak tasarlanmış non invaziv lazer kullanılmaktadır. Vajinal kanal içine uygulanan lazer, dokularda bulunan kolajeni yenilemekte ve yeni kolajen oluşumunu uyarmaktadır. Bu yöntem sayesinde vajinal kanal %20’ye yakın oranda daralmaktadır. Vajina içine uygulanan radyofrekans işlemi son derece yeni bir teknoloji olan ´Viveve Teknolojisi´ ile mümkün olmaktadır. Viveve Teknolojisine sahip cihazlar kadınların cinsel ilişki sırasında haz alamama ve orgazm olmama gibi problemlerinde de etkilidir.

Ameliyatsız vajina daraltma uygulamasından ne kadar süre sonra normal hayatıma dönebilirim?
Lazer ile vajina daraltma işlemi herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeden yapılmaktadır ve 30 dakika sürmektedir. İşlem sonrasında hemen günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

Operasyon sonrasında iyileşme süreci nasıldır?
Lazerle vajina daraltma operasyonu sonrasında, hastalara 3-4 hafta boyunca cinsel ilişkiye girmemeleri önerilir.