Gözaltı torbaları ve morlukları fazla kırışığınız olmasa bile yüzünüzü yorgun ve yaşlı gösterebilir. Neredeyse herkeste bulunan göz altı torbaları çoğunlukla genetik sebeplerle ortaya çıkar. Düzensiz yaşam, alkol kullanımı, alerjik reaksiyonlar da göz altı torbalarının bir başka nedenidir. Göz altı ışık dolgusu, göz altı için yapılan özel bir cilt dolgusu işlemidir. Çok ince uçlu mezoterapi iğneleri ile göz çevresi, göz altı, göz altı torbaları ve gözyaşı oluğu gibi bölgelere hacim kazandırmak amacıyla yapılmaktadır. Göz altı ışık dolgusu, göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, çizgiler ve halkalanmaların giderilmesinde son derece etkilidir. Göz altı torbaları ve morluklar gibi şikayetleri olan kişilere göz altı dolgusu uygulandığında aydınlık ve sağlıklı görüntü çok hızlı bir şekilde ortaya çıkar. Göz altı ışık dolgusuyla; yanak ve gözaltları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilirken, içeriğinde protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde göz altı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanmaktadır.

Göz altı dolgu uygulamalarında hangi maddeler kullanılır?
Göz altı dolgu uygulamalarında hyalüronik asit maddesi kullanılmaktadır. Hyalüronik asit zamanla eriyen ve gerektiğinde hyalüronidaz maddesi kullanılarak eritilebilen bir dolgudur. Bu sebeple hassas göz altı bölgesinde güvenle kullanılabilir.

Göz altı dolgu uygulamalarında, hyalüronik asit dolgu seçiminde nelere dikkat edilmelidir?
Göz altında kullanılan hyalüronikasitin yapısı hassas göz altı bölgesine uygun olmalıdır. Uygulama için, göz altı için için özel olarak geliştirilmiş ince yapılı hyalüronik asitli dolgular kullanılmalıdır.

Göz altı ışık dolgusu yapılırken acı verir mi?
Göz altı ışık dolgusu yapılırken uygulama bölgesine lokal anestezi uygulanmaktadır. Dolayısıyla hastanın ağrı hissetmesi beklenmez.

Göz altı ışık dolgusunun etkisi ne kadar sürer?
Göz altı ışık dolgusu 9-12 ay süreyle göz çevresindeki gençleştirici etkisini kaybetmez.

Uygulama yapıldıktan sonra nelere dikkat etmek gerekir?
Göz altı kritik bir bölgedir. Uygulama sırasında enjekte edilen dolgu maddesinin enjekte edildiği yere yerleşmesi için 1 hafta boyunca, gözleri ovuşturmamak, yüz üstü uyumamak, başı öne eğerek spor yapmamak, sıcak su ve makyaj malzemeleriyle temas ettirmemek çok önemlidir.

Göz altı ışık dolgusu uygulaması sosyal yaşamımı etkiler mi?
İğne ile yapılan göz altı dolgu uygulamalarından sonra, makyajla kapatılabilecek geçici morluklar oluşabilir.