Kaşlarımız yüze mimik kazandırma özelliğine sahip oldukları için, yüz estetiği açısından büyük önem taşırlar. Görüntümüzde, ifademizde ve sosyal hayatımızda da etkileri büyüktür. Kaşlarımız çeşitli sebeplerle sarkar, yaşlanma bunun ana nedenlerinden olsa da, kaşlar, doğuştan aşağıda, gözleri perdeleyen, göz ve kaş arasında çok kısa bir mesafe bırakan bir yapıda da olabilir. Kaş kaldırma estetiği, çeşitli sebeplerle sarkan ve kişinin yüz ifadesini etkileyen kaşların revize edilmesi demektir.

Kaş kaldırma estetiği nasıl yapılır?
Kaş kaldırma ameliyatlarında, askı yöntemi ve botoks en çok yapılan uygulamalardır. Hangi yöntemin seçileceğine hastanın yaşı, kaşın durumu ve kaştaki bozulmanın boyutu ve sebebine bakılarak karar verilir. Kaş kaldırma ameliyatı genel veya lokal anestezi ile ameliyathanede yapılır. Ameliyat ortalama 1 saat sürmektedir. Kişiler aynı gün taburcu edilir ve 3 gün sonra işlerine dönebilirler.

Kaş kaldırma kalıcı mıdır?
Kaş kaldırma estetiğinde verilen şekil kalıcıdır. Yıllar ilerledikçe, bütün alın aşağı sarkacağı için kaşlar da biraz aşağı inecektir.

Kaş kaldırma tek başına yeterli midir?
Bu hastanın yaşıyla ilgili bir konudur. Orta yaşlı hastalar için sadece kaş estetiği, genç ve diri bir görünüm için yeterli olabilmektedir. Ancak daha ileri yaşlarda göz kapağı, göz çevresi estetiği, alın germe estetiği ile birlikte önerilebilir.

Kaş kaldırma estetiğinde kaşlar ne kadar kaldırılır?
Ameliyatın estetik sonucunun nasıl olacağına, ameliyat öncesinde muayene sırasında karar verilir. Eğer istekleriniz sizi doğal bir görünümden uzaklaştıracaksa bu size doktorunuz tarafından belirtilir ve ameliyatınızda yüzünüze uyumlu çekici bir şekil vermek amaçlanır.

Kaş kaldırma ile alın germe ameliyatları arasındaki farklar nelerdir?
Alın germe ameliyatı 40 yaş üstü kişilerde oluşan çizgiler ve kırışıklıklardan kurtulmak için yapılan bir ameliyattır. Yaş nedeniyle kişilerin alın bölgelerinde oluşan problemleri gidermek daha genç bir görünüm vermek için yapılır. Kaş kaldırma ise daha genç insanlara uygulanabilir ve sadece kaşlara şekil vermeyi amaçlayan bir ameliyattır.