Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünler kullanılarak, bir profesyonel tarafından yapılan cilt bakımıdır. Cildinize canlılığını yeniden kazandırmak, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan faktörlerden cildinizi kısa sürede arındırmak amacıyla medikal cilt bakımı yaptırabilirsiniz. Medikal cilt bakımı, cildinize estetik bir görüntü kazandırmasının yanında deri sağlığınız için de önem taşır. Deriniz zararlı dış etmenlere karşı daha güçlü bir hale gelir ve cildiniz sıkılaşır.

Medikal cilt bakımı uygulaması nasıl yapılır?
Medikal cilt bakımı uygulaması;
•Yapılacak detaylı bir cilt analizi sayesinde cilt ihtiyaçlarının belirlenmesiyle başlar.
•Cilt, kir, yağ, makyaj artıkları gibi dış etkenlerden temizlenerek, peeling için hazır hale getirilir.
•Bitkisel dermokozmetik ürünler kullanılarak hafif bir soyma işlemi yapılır ve cilt ölü hücrelerinden arındırılır.
•Bir sonraki işlem buhar terapidir, buhar kullanılarak cildin gözeneklerinin açılması ve yumuşaması sağlanır.
•Tüm siyah nokta ve yağlanma temizlendikten sonra, cilde yüksek frekans verilerek derinlemesine dezenfekte olması sağlanır.

Uygulama yapıldıktan sonra nelere dikkat etmek gerekir?
Medikal cilt bakımı uygulamasının ardından açılan gözenekler birkaç saat içinde normal hallerine dönmektedir. Bu süre içinde kir, makyaj gibi unsurlar deri altına kolaylıkla geçebilir. Medikal cilt bakımı yapıldıktan sonraki gün fondöten, pudra, allık gibi kozmetik ürünler kullanılmamalıdır.

Medikal cilt bakımı uygulamasından sonra güneşe çıkmak cildime zarar verir mi?
Medikal cilt bakımı, cildinizi ölü hücrelerinden arındırarak, tazeler. İşlem ilk yapıldığında cilt dış etkilere karşı savunmasızdır ve güneş ışınlarına karşı çok iyi korunmalıdır.

Medikal cilt bakımı uygulaması ne kadar sürede bir yaptırılmalıdır?
Sağlıklı bir cilt ve estetik bir görünüm için, Medikal cilt bakımı uygulaması 30 günde bir tekrar edilmelidir.

Medikal cilt bakımı uygulamasının uzun vadedeki faydaları nelerdir?
Medikal cilt bakımı uygulaması, düzenli olarak yapıldığında yarattığı estetik görüntü kadar, cilt sağlığınıza da önemli katkılarda bulunur. Zaman içinde cilt lekeleriniz ve çizgiler giderilir, yaşlanmaya karşı önlem alınmış olur, cildiniz dış etmenlere karşı daha güçlü bir hale gelir ve cildiniz sıkılaşır.