Mezoterapi, latince “meso-orta” ve “terapi-tedavi” kelimelerinden türemiştir ve “Orta deri tedavisi” anlamına gelmektedir. Mezoterapi yüze uygulanan etkili cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Mineral, vitamin ve hyalüronik asit karışımları içeren bir kokteyl, derinin orta tabakasına enjekte edilmekte, bu sayede cildin beslenmesi sağlanmakta ve su tutma kapasitesi artırılmaktadır. Hazırlanan kokteylde ilaçlar çok düşük miktarlarda karıştırıldığı ve derinin direkt olarak altına verildiği için yan etki olasılığı çok düşüktür. Yüz mezoterapisi (Mezolift) cildin yenilenmesini, kırışıklıkların ve sarkmaların azalmasını sağlayan en doğal ve pratik yöntemlerden biridir.

Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi nasıl yeniler?
Yüz mezoterapisi (mezolift) yönteminde, hyalüronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğneler kullanılarak uygulanır. Bu maddeler cildin kolajen ve elastin üretimini artırmasını sağlar, ciltte nemlenme ve yenilenme sürecini başlatır.

Mezoterapi yüz bölgesinde hangi sebeplerle kullanılır?
Mezoterapi cildin canlılığını artıran, yenileyici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle; cildin yaşlanmasını ve sarkmaları engellemek, sigaradan ve güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek, yüzün yorgun görünümünü düzeltmek, lekeleri hafifletmek veya yok etmek, sivilce, yara ve yanık izi tedavisi, donuk ve parlaklığını yitirmiş ciltleri yenilemek amacıyla kullanılabilir.

Yüz mezoterapisi (mezolift) nasıl yapılır?
Yüz mezoterapisi (Mezolift) uygulamasının ilk aşamasında cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. Uygulamanın yarım saat öncesinde anestezik krem sürülebilir. Hazırlanan kokteyl minik iğnelerle cilt içine enjekte edilir.

Yüz mezoterapisi (mezolift) hangi sıklıkta uygulanır?
Yüz mezoterapisi (mezolift) başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. 4-6 seanstan sonra 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir.

Yüz mezoterapisi (mezolift)’in sonuçları ne zaman ortaya çıkar?
Yüz mezoterapisi (mezolift) uygulamasında ikinci seanstan sonra ilk etkiler görülmeye başlanır. Tedavi sona erdikten sonra da uygulamanın cilt yenileme etkisi devam eder.

Yüz mezoterapisi (mezolift) diğer cilt gençleştirme yöntemleriyle birlikte uygulanabilir mi?
Lazer, radyofrekans veya IPL gibi uygulamaların Yüz mezoterapisi (mezolift) ile birlikte uygulanması çok daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Dolgu uygulamalarının öncesinde veya sonrasında da yüz mezoterapisi (mezolift) tercih edilirse ciltteki sarkmaların giderilmesine ciddi şekilde katkıda bulunur.
Yüz mezoterapisi (mezolift) başlıca kullanılan maddeler nelerdir?
Hyalüronik asit, Bakır, DMAE (dimethylaminoethanol), Lidocaine Magnezyum, Selenyum, Silica, Vitamin A, Vitamin B1, B2, B3, B5, B6, VitaminC, Çinko, Amino asitler, Nükleik asitler, Alfa lipoik asit, Glutatyon

Yüz mezoterapisi (mezolift) herkese uygulanabilir mi?
Yüz mezoterapisi (mezolift) hamilelere, emziren annelere, deride aktif enfeksiyonu olanlara ve uygulamada kullanılan maddelere karşı alerjisi olanlara yapılmaz. Aşırı derecede sarkmış ciltler, derin izler ve lekelerde diğer tedavi yöntemleriyle birlikte kullanılmalıdır.

Yüz mezoterapisinin (mezolift) yan etkileri nelerdir?
Yüz mezoterapisinin (mezolift) yan etkileri oldukça azdır. İşlemden bir gün sonra makyajla kapatılabilecek hafif morluklar olabilir. Nadiren alerji ya da enfeksiyon görülebilir.