Zaman ve çevresel faktörlerin etkisiyle cildimiz yaşlanır. Cilt daha mat, daha kuru görünür ve elastikiyeti azalır. Kırışıklık, sararma, solgunluk gibi durumlar ortaya çıkar. Yapılan araştırmalar bunun temel nedeninin ciltte azalan proteinler olduğunu ortaya çıkarmıştır. Somon balığının DNA’sı insan DNA’sına benzerliğinden dolayı ciltte eksilen proteinleri tamamlayan en iyi kaynaklardan biridir. Kendi hacminin binlerce katı suyu tutarak derinin nem dengesini sağlayan somon DNA’sı ciltte kaybolan veya azalan nemin yeniden kazanılmasında çok etkilidir. Somon DNA aşısı cildin kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlanıp, yaşlanma etkilerine karşı bir savunma mekanizması görevi yapar. Somon balıklarının sütünden elde edilen bir serumun deri altına enjekte edilmesi uygulanan bu yöntem cildi doğal olarak onaran, yaşlanma etkilerini tersine çeviren etkili bir yöntemdir.

Somon DNA nedir?
Somon DNA polinükleotit olarak adlandırılan ve hücre yapımına destek olan bir maddedir, somon balığından elde edilir ve cilt gençleştirme uygulamalarında kullanılır.

Somon DNA aşısı nasıl uygulanır?
Somon DNA aşısı uygulaması öncesinde, temizlenen yüze lokal anestezi amacıyla krem sürülür. 20 dakika beklenir ve Somon DNA aşısı, orta deriye küçük miktarlarda enjekte edilir.

Somon DNA aşısı uygulaması ne kadar vakit alır?
İşlem yaklaşık 10-20 dakika arası zaman almaktadır. Bazı hastalarda LED tedavisiyle kombine edilmesi de mümkündür. Somon DNA aşısı hastanın ihtiyacına göre 3-6 seans kadar uygulandığında en iyi sonuçlar alınmaktadır. Tedavinin yılda 2 kür halinde uygulanmasıyla, elde edilen sonuçlar kalıcı kılınmakta ve etkileri çok daha başarılı olarak zamana yayılmaktadır.

Somon DNA aşısı ciltte nasıl bir değişiklik yapar?
Hücre yenileyici olan somon DNA’sı cildin kollajen, elastik liflerini artırarak sarkmasına engel olur. Elastikiyet kaybını azaltır. Kırışıklıkları hafifletir.

Somon DNA aşısı hangi sıklıkta uygulanmalıdır?
Somon DNA aşısını uygulama sıklığı cildin ihtiyacına göre belirlenir. Ortalama olarak 1-3 hafta aralıklarla, toplam 1-5 seans uygulanabilir.

Somon DNA aşısı uygulamasından sonra ne kadar sürede normal hayata dönebilirim?
Somon DNA aşısı uygulamasından sonra iş ve sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Ciltte, tümü makyajla kapatılabilecek hafif kızarıklıklar ve iğneye bağlı küçük morluklar oluşabilir.

Somon DNA Aşısı başka cilt gençleşleştirme yöntemleriyle birlikte kullanılabilir mi?
Somon DNA aşısı, lazerler, radyofrekans gibi yöntemlerle birlikte kullanılırsa çok daha etkili sonuç verir. Uygulamasının öncesinde yapılırsa kırışıklıkların tamir edilmesini hızlandırır. Dolgu ile birlikte kullanılırsa dolguların sarkma ve kırışıklık etkinliğini artırır.

Somon DNA Aşısı kimlere uygulanamaz?
Somon DNA aşısı herhangi bir alerjik etkiye sahip olmadığı için, geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Diyabet hastaları, damar tıkanıklığı ve felç öyküsü olan kişiler, kan pıhtılaşma bozukluğu olanlar, kalp hastaları ve hamilelerde kullanımı önerilmez.