Ultherapy ile Yüz Germe

Ultherapy ile Yüz Germe

Ultherapy, anne karnındaki bebeğin gelişimini izlemek için kullanılan ultrasonun, elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış ve kırışmış ciltleri germek için kullanıldığı bir yöntemdir. Sadece cerrahi müdaheleler ile yapılan yüz germe operasyonunun, iyileşme süresi olmayan, risksiz bir alternatifi olarak görüldüğü için oldukça fazla tercih edilen bir uygulamadır. Ultherapy ile cildin sıkılığını yitirmesi sonucu sarkma ve çizgilenme görülen dekolte bölgesi, gıdı bölgesi, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı, kaş, alın ve kırışan göz çevresinde ameliyatsız toparlanma ve gençleştirme sağlanmaktadır.

Ultherapy nasıl yapılır?
Ultherapy bir ameliyat değildir. Ultherapy yönteminde odaklanmış ses dalgaları kullanılarak cildin ve diğer ameliyatsız yöntem ve lazerlerin ulaşamadığı 5 mm’lik derin dokularda kollajen üretiminin tetiklemesine dayanan bir tedavi yöntemidir. Ultratherapy sisteminde kullanılan teknoloji ile cildin alt tabakalarında “sıcak noktalar” yaratılır ve cildin kendi onarım sürecini oluşturmasıyla birlikte kolajen üretiminin başlaması sağlanır. Artan kolajen sayesinde cilt daha esnek ve genç bir görünüme kavuşur. Kısa sürede ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi gözlemlenebilir. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen yüz germe etkisi 2 seneye kadar muhafaza edilebilir.

Ultherapy cildin hangi bölgelerinde etkili olur?
Ultherapy, yüzün çene çizgisi, yanaklar, gıdı bölgesindeki sarkmaları düzeltmek; kaş-alın bölgesinde, göz etrafı ve dekolte bölgesinde kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılabilmektedir.

Ultherapy uygulamasından sonra hemen sosyal hayatıma geri dönebilir miyim?
Ultherapy 30-40 dakika süren bir uygulamadır. Uygulamanın hemen ardından kişiler hemen günlük aktivitelerine dönebilirler. Bazı cilt tiplerinde uygulama sonrası kızarıklık görülebilir; bu durum birkaç saat içinde normale döner.

Ultherapy uygulaması etkisini ne zaman gösterir?
Uygulama sonrasında cildin yenilenme süreci hemen başlar. Sonuçların tam olarak ortaya çıkması ortalama 90 gün sonradır.